Catering na Wielkanoc

Zamawiając catering, musimy zastanowić się, ile dań potrzebujemy. Chyba każda osoba korzystająca z usług cateringu miała wątpliwości dotyczące dokładnej ilości zamawianych potraw. Zazwyczaj zamawiamy zbyt dużo jedzenia, ponieważ chcemy, aby każdy z przybyły gość był najedzony. Kolejnym problemem jest pytanie, kiedy zamówić catering, aby się nie spóźnić i nie zostać „skazanym” na gotowanie. Odpowiedź na te wszystkie wątpliwości otrzymasz poniżej.

 


Ilość zamawianego cateringu

Najważniejszą zasadą, aby nie przesadzić z zamówieniem dań, jest to, aby nie zamawiać tyle samo sztuk konkretnego typu mięsa, ile jest dokładnie osób. Musimy brać pod uwagę, że nie każdy posmakuje wszystkiego, dlatego najlepiej nie zamawiać tyle samo sztuk, każdego rodzaju mięsa względem ilości gości.

Pamiętajmy również o dzieciach, których nie powinniśmy liczyć, jako osoby dorosłe, ponieważ zjedzą one na pewno mniej. Zastanówmy się również, co nasi goście mogą lubić najbardziej. Jeśli wiemy, że zaproszeni goście wolą tradycyjne dania, zamówimy więcej klasycznych mięs czy sałatek.

Natomiast jeżeli wiemy, że nasza rodzina czy przyjaciele lubią testować nowe smaki, zamówmy potrawy, które zrobią na nich wrażenie. Wiadomo, że nigdy nie jesteśmy w stanie obliczyć, ile dokładnie jedzenia zniknie z naszego stołu. Jednak niektóre sytuacje możemy przewidzieć.

 

Kiedy zamówić catering?

Zdecydowanie jak najszybciej! Jeśli wiesz, że na pewno czeka cię organizacja uroczystości, na którą zamierzasz zamówić catering, nie czekaj z tym na ostatnią chwilę. Skontaktuj się z restauracją, od której planujesz zamówić dania i zapytaj o szczegóły. W tych czasach usługi cateringowe są bardzo popularne, dlatego warto zarezerwować termin, w którym dania z cateringu mają być na naszym stole. Pamiętajmy, żeby mieć pewność, że cała organizacja cateringu na pewno najpierw orientujemy się, czy dana restauracja jest w stanie dostarczyć nam catering w konkretnym dniu, a dopiero później zapraszamy gości!

 

Catering Bydgoszcz

Planujesz imprezę i potrzebujesz catering? Zamów catering z Bydgoszczy! Nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę, bo ktoś może cię wyprzedzić. Usługi cateringowe Bydgoszcz to gwarancja smaku i świetnie rozwiązanie, jeśli chcesz zaoszczędzić czas. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą cateringową naszych bydgoskich restauracji. 

 

 

Catering na Wielkanoc