Co powinno znaleźć się na stole weselnym?

Przygotowanie eleganckiego przyjęcia weselnego to zadanie wymagające, a odpowiednie menu stanowi kluczowy element, który nie może zostać pominięty. Ważne jest, aby pamiętać o różnorodnych preferencjach kulinarnych naszych gości, dzięki czemu będą się czuli wyjątkowo i będą mieli doskonałą zabawę na naszym weselu.

Co powinno znaleźć się na stole weselnym?

Ile dań musi być na weselu?

Przeważnie wybiera się od 4 do 7 różnorodnych dań ciepłych oraz bogaty wybór zimnych przystawek. Aby uzupełnić całość, nie może zabraknąć wspaniałych ciast, tortu weselnego, świeżych owoców.

O czym pamiętać, przygotowując menu weselne?

Jeśli wśród gości są weganie lub wegetarianie, warto skonsultować się z managerem sali w celu wprowadzenia odpowiednich zmian w menu dla tych osób. Kolejnym aspektem do rozważenia jest godzina rozpoczęcia obiadu. Warto tak zorganizować plan, aby goście po przyjeździe na salę nie musieli długo czekać na podanie posiłku.  

Jaką zupę podać na weselu?

Podczas wesela, zupa zazwyczaj jest podawana jako pierwsze danie. Tradycyjnie wiele par młodych decyduje się na wybór klasycznego rosołu z kury, jednak istnieje wiele innych ciekawych propozycji, które mogą zaproponować swoim gościom. Na przykład, żurek, krem z pomidorów czy zupa grzybowa stanowią interesujące alternatywy, które wzbogacą menu i zadowolą podniebienia zaproszonych gości.

Jakie mięsa i dodatki powinny pojawić się na weselu?

Wśród najchętniej wybieranych przysmaków na weselnym stole z pewnością można wyróżnić: zrazy, pieczeń w sosie myśliwskim, kotlet z piersi kurczaka, de volaille, podudzia z kurczaka, kotlet schabowy.
Wśród różnorodnych dodatków do menu weselnego, które pary młode najchętniej wybierają, sa ziemniaki, kluski śląskie, frytki, buraczki, warzywa na parze, bukiet świeżych surówek.  

Czy eksperymenty kulinarne to dobry pomysł na weselu?

Zaplanowanie idealnego menu weselnego to sztuka balansowania między tradycyjnymi smakami a nieco bardziej nietypowymi propozycjami. Nie warto obawiać się eksperymentować. W dzisiejszych czasach goście weselni często uwielbiają odkrywać nowe smaki, dlatego warto zaskoczyć ich kulinarycznymi doświadczeniami.


Wesele Bydgoszcz — sprawdź nasze restauracje!