Restauracje w Bydgoszczy, w których zorganizujesz konsolację

Organizacja konsolacji w Bydgoszczy może wydawać się zadaniem skomplikowanym, szczególnie w chwili, gdy jesteśmy pogrążeni w smutku po stracie bliskiej osoby. Stypa ma bowiem dla nas ogromne znaczenie. Dla bliskich jest to czas pocieszenia, wspominania i dzielenia się historiami o zmarłym. W tym wpisie przyjrzymy się, gdzie zorganizować konsolację w Bydgoszczy w tych trudnych chwilach.

Restauracje w Bydgoszczy, w których zorganizujesz konsolację

Czym jest konsolacja?

Konsolacja inaczej nazywana stypą, to poczęstunek organizowany po ceremonii pogrzebowej. Podczas tego spotkania rodzina, przyjaciele czy sąsiedzi zbierają się podczas wspólnego posiłku, aby wspominać zmarłego, a także pocieszyć się nawzajem po jego stracie. 

Dlaczego warto zorganizować konsolację?

Konsolację organizowana jest po pogrzebie przez osoby, które były najbliżej związane ze zmarłym. Uroczystość może odbyć się w domu lub w restauracji. Niestety organizacja konsolacji w domu wiąże się z przygotowaniem poczęstunku, a osoby pogrążone w żałobie zazwyczaj nie mają do tego głowy. Z tego powodu większość osób decyduje się na organizację stypy w pobliskiej restauracji. Zyskujemy również pewność, że wszystko zostanie przygotowane na czas, a my jedynie musimy wybrać menu i zapłacić za poczęstunek.

Gdzie zorganizować konsolację w Bydgoszczy?

Restauracje należące do Spółdzielni Gastronomicznej w Bydgoszczy chętnie odciążą cię w organizacji konsolacji dla ciebie i twoich bliskich. 

Restauracja Telimena to elegancki lokal z pyszną kuchnią domową. Wybierając tradycyjne menu mamy pewność, że przybyłe na pogrzeb osoby znajdą coś dla siebie. Świetnie sprawdzi się również opcja obiadu składającego się z dwóch dań, kiedy rodzina przyjechała z daleka. To dobra okazja do dłuższej rozmowy. 

Restauracja Gerwazy sprawdzi się do organizacji stypy do 60 gości. To kameralna sala z przytulnym wystrojem idealna na mniejsze uroczystości.

Restauracja Tango dysponuje trzema niezależnymi salami. Jeżeli zależy nam na intymnym spotkaniu w gronie najbliższych, to doskonałym wyborem będzie rezerwacja sali kameralnej, która jest stworzona do organizacji uroczystości do 25 osób.