Poznaj najpopularniejsze dania polskiej kuchni dostępne w naszych barach w Bydgoszczy

Pyszny obiad w barze – czy może być coś lepszego? Najczęściej składa się on z zupy i dania głównego, ale tutaj skupimy się na tej drugiej części. Aromatyczne mięsa z dodatkami to świetny pomysł na ciepły posiłek w godzinach popołudniowych, a kiedy przyrządzany jest on przez niezastąpionych kucharzy znających się na polskiej kuchni, sukces jest wręcz murowany. Poznaj najpopularniejsze dania polskiej kuchni dostępne w naszych barach w Bydgoszczy.

 

 

Poznaj najpopularniejsze dania polskiej kuchni dostępne w naszych barach w Bydgoszczy

Kotlet mielony i schabowy z ziemniakami

Panierowany kotlet schabowy to klasyk. Jednak ten mielony zdecydowanie nie ustępuje mu miejsca. Przyrządzany może być zarówno z mięsa wieprzowego, jak i wołowego czy cielęcego. Przepis nie zmienia się od lat, a jego podstawą jest wysokiej jakości zmielone mięso w towarzystwie bułki tartej, jajka i przypraw. Najlepiej komponuje się z sosem, tłuczonymi ziemniakami i bukietem surówek bądź buraczkami.

Sztuka mięsa w sosie

Znana jest jako jedna z najskromniejszych, a jednocześnie najwykwintniejszych potraw. Mowa tutaj o sztuce mięsa. Zawsze podawana z sosem, może być chrzanowy lub też pieczeniowy. Pod tą nazwą skrywa się porządny kawałek duszonego w bulionie mięsa, który za sprawą takiego przygotowania zachwyca smakiem i rozpływa się w ustach.

Zrazy z gęstym sosem

Cebula, ogórek kiszony i boczek. W połączeniu z kawałkiem dobrze rozbitej wołowiny tworzy jeden z największych klasyków, jakim są zrazy. Świetnie komponują się z sosem grzybowym, ale pieczeniowy równie dobrze do nich pasuje. Ta kojarzona z kuchnią szlachecką zawijana rolada z mięsa świetnie komponuje się z kaszą jęczmienną bądź gryczaną. 

Gulasz wieprzowy

Choć można powiedzieć, że zapożyczony od naszych węgierskich sąsiadów, to gulasz na dobre zakorzenił się w naszej polskiej kuchni i z tym oryginalnym nie ma zbyt wiele wspólnego. Duszone w sosie własnym kawałki mięsa zyskują aromat dzięki zastosowaniu przypraw, takich jak ziele angielskie. Podaje się go z warzywami i w towarzystwie ziemniaków bądź na placku ziemniaczanym.