Poznaj najpopularniejsze polskie zupy

W Polsce bardzo silna jest kultura opierająca się na jedzeniu dwudaniowego obiadu. Pierwsze danie w naszym kraju najczęściej jest zupą. Jest bardzo wiele ich rodzajów, jednak bez problemu wskazać można kilka z nich, które najczęściej goszczą na naszych stołach. Poznaj najpopularniejsze polskie zupy i dowiedz się, z czego są one zrobione.


Jakie są polskie zupy?

Tradycyjne polskie zupy przygotowywane są z najwyższej jakości składników, na wywarach mięsnych lub warzywnych. Poza pysznym smakiem dostarczają one do naszego organizmu wiele potrzebnych składników odżywczych, są wyjątkowo zdrowe oraz rozgrzewające, co doceniane jest szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Nasze zupy najczęściej przygotowywane są z różnorodnych sezonowych warzyw, ale również kiszonek, a także mięs z dodatkiem ryżu, kasz i makaronów. 

Najpopularniejsze zupy

Wśród zup, które najczęściej goszczą na naszych stołach, wymienić można przygotowywany na wywarze mięsnym i warzywnym rosół. Każdy z nas choć raz w życiu kosztował także popularnej zupy pomidorowej, którą przygotowuje się na bazie rosołu z dodatkiem pomidorów i śmietany. Przygotowując wywar nie można zapomnieć również o ogórkowej czy popularnym i lubianym czerwonym barszczu z buraków. Polecić możemy także wykonany z młodej i kiszonej kapusty kapuśniak, żurek na zakwasie z dodatkiem jajka, boczku i białej kiełbasy czy też zupę grzybową. Fanom ryb z pewnością do gustu przypadnie zupa rybna, a tym gustującym w słodkich smakach na pewno zasmakuje zupa owocowa.

Pyszne zupy w naszych restauracjach

W menu restauracji Spółdzielni Gastronomicznej w Bydgoszczy znaleźć można szeroki wybór różnorodnych zup dostępnych jako pojedyncze dania lub jako część zestawów obiadowych. Wszystkie z nich przygotowane są z najwyższej jakości składników tak, aby były one nie tylko pyszne, ale również maksymalnie pożywne. Spróbuj ich wszystkich i sprawdź, która najbardziej przypadnie ci do gustu.

Poznaj najpopularniejsze polskie zupy