Brak pomysłów na obiady dla malucha? Sprawdź nasze propozycje!

Wielu rodziców z pewnością zetknęło się z wyzwaniem przekonania swoich dzieci do jedzenia domowych obiadów. Wśród szerokiej oferty fast foodów dla małych smakoszy, wybór sałatki zamiast frytek może wydawać się dość oczywisty. Jednak są sposoby, aby odkrywać polską kuchnię w inaczej! To kwestia doboru dań. Oto nasze pomysły na domowe obiady, które połączą tradycyjne polskie smaki z troską o wrażliwe podniebienie małych smakoszy.

 

Brak pomysłów na obiady dla malucha? Sprawdź nasze propozycje!

1. Zupa z warzyw - delikatne i zdrowe danie!

Zupa z warzyw, nazywana jarzynową to doskonała propozycja dla małych niejadków. Kompozycja warzyw w tej tradycyjnej zupie dostarcza wszystkich niezbędnych witamin i składników odżywczych, a co więcej dziecko uczy się smaków warzyw!


2. Pierogi - klasyka dla wymagających

Pierogi to najpopularniejsze danie polskiej kuchni. Mogą też być dobrą opcją dla niejadków. W barach obiadowych w Bydgoszczy zamówić można pierogi z nadzieniem serowym i ziemniaczanym, mięsem, serem lub owocami. Podawane z odrobiną roztopionego masła, cebulką lub ze słodkim dodatkiem.

 

3. Gołąbki z mięsem drobiowym - tradycyjne danie dla malucha

Gołąbki, czyli mięso z ryżem zawinięte w liście kapusty, często podawane w sosie z ziemniakami. Ta wersja opiera się na mięsie drobiowym, a całość jest duszona w delikatnym sosie pomidorowym.

 

4. Naleśniki z twarożkiem i owocami - co nieco na słodko

Naleśniki to uniwersalna propozycja dla niejadków. Można podać je z delikatnym twarożkiem i sezonowymi owocami. Posypane cukrem pudrem spełnią wymagania małych smakoszy.


5. Kotlety drobiowe z ziemniakami i surówką

Kotlety z mięsa drobiowego to świetny wybór dla niejadków. Panierowane kotlety podawane z ziemniakami i świeżą, chrupiącą surówką to klasyk, które każde dziecko chętnie zje na obiad.


Brak innych pomysłów? Sprawdź ofertę barów obiadów należących do Spółdzielni Gastronomicznej w Bydgoszczy!