Najpopularniejsze surówki dostępne w barach i restauracjach w Bydgoszczy

Aby zdrowo się odżywiać, należy pamiętać, aby do każdego posiłku dodawać dużą porcję warzyw. Podczas obiadu funkcję tą najlepiej spełniają zdrowe i pożywne surówki, które idealnie komponują się z ziemniakami i mięsem różnego typu. Spotkać je można we wszystkich naszych restauracjach i barach w Bydgoszczy jako świetny dodatek do obiadu. Poznaj te najpopularniejsze z nich.

Najpopularniejsze surówki dostępne w barach i restauracjach w Bydgoszczy

Czym są surówki i jak się je robi?

Pod pojęciem surówek znaleźć można sporo różnorodnych dodatków warzywnych do potraw. Najczęściej serwuje się je do obiadu, jednak z powodzeniem mogą stanowić również dodatek do kolacji. Jak sama nazwa wskazuje surówki to dania przygotowywane najczęściej z surowych i drobno przygotowanych warzyw z dodatkiem niektórych owoców, sosów czy ziół. Warzywa te można kroić na plasterki, zetrzeć lub poszatkować, w zależności od tego, jaką surówkę przygotowujemy. Składniki należy następnie dokładnie ze sobą wymieszać i doprawić do smaku. Podawane mogą być na talerzu obok obiadu, w osobnych salaterkach lub półmiskach, a w przypadku cateringów na podłużnym półmisku, gdzie na jednym naczyniu może być umieszczonych kilka rodzajów surówek. 

Najpopularniejsze i najsmaczniejsze surówki

Surówek jest bardzo wiele, nie zawsze do obiadu wybierać trzeba surówkę Colesław. Wyjątkowa jest na pewno surówka z buraczków, która, mimo iż zaliczana jest do tej kategorii, przygotowywana jest z ugotowanych, a nie surowych buraków w startej formie. Do nich dodawana jest sól, ocet, cukier, cebulka lub chrzan wedle uznania. Inną popularną surówką jest ta z kapusty. W zależności od gustu może być przygotowywana z białej lub czerwonej. Najczęściej dodaje się do niej marchewkę, cebulę oraz sól, pieprz, cukier, ocet i olej. Innym popularnym dodatkiem do obiadu jest marchewka z jabłkiem, przygotowywana ze startego warzywa i owocu z dodatkiem przypraw. Nie można zapomnieć również o mizerii, która składa się z pokrojonych w plasterki ogórków, śmietany lub jogurtu naturalnego oraz przypraw.