Wyjątkowa impreza andrzejkowa w Restauracji Telimena w Bydgoszczy

Zapraszamy Was na wyjątkową imprezę Bydgoszczy! Zabawa Andrzejkowa w Restauracji Telimena zaskoczy Was świetną muzyką, doskonałym menu i niezwykłą atmosferą. Wydarzenie odbędzie się 27 listopada 2021 o godzinie 20:00, ale my zachęcamy już teraz do zakupu biletów.

Wyjątkowa impreza andrzejkowa w Restauracji Telimena w Bydgoszczy

Na naszą imprezę Andrzejkową w Bydgoszczy przygotowaliśmy moc atrakcji dla Gości! Nasi kucharze zadbają o Wasze podobnienienia daniami specjalnie skomponowanymi na tę okazję. Na parkiecie będzie bawić się przy największych hitach polskich i zagranicznych. Zapewniamy zabawę do białego rana!

Bilety do nabycia w naszej Restauracji Telimena przy ulicy Fordońskiej 15 w Bydgoszczy.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 52 324 93 42 lub 507 189 493.

 

Nieco o Andrzejkach…

Andrzejki, jędrzejówki, jędrzejki. Obchodzone są w Polsca w noc  29/30 listopada. Obecnie są okazją do organizowania imprez tanecznych. Związane jest to także z tzw. ostatkami przed czasem adwentu. Tradycja andrzejkowych wieczorów sięga nawet XVI wieku! Prowadzono wówczas obrzędy, które głównie dotyczyły ożenku dziewcząt. Panny wiedziały, że w imieniny św. Andrzeja mają szansę dowiedzieć się więcej o życiu uczuciowym. Kilka dekad temu to właśnie Andrzejki były świętem miłości kobiet. Wróżby odprawiane tego wieczoru miały duże znaczenie. Palono ogniska, które odpędzają złe duchy, a kobiety pod poduszką chowały przeróżne przedmioty, aby przyśnił się przyszły mąż. Niektóre wróżby przetrwały do dziś, jak chociażby lanie wosku, jednak mają charakter zabawy dla dzieci.