Potrawy restauracyjne dla dzieci w bydgoskich lokalach

Wizyta w restauracji może być ciekawym doświadczeniem nie tylko dla dorosłych, ale również i dla najmłodszych członków rodziny. W tym celu w menu nie powinno zabraknąć potraw dostosowanych do ich gustu czy upodobań. Poznaj najpopularniejsze potrawy restauracyjne dla dzieci oraz dowiedz się, gdzie można ich spróbować.


Dania dla dzieci – czy ma to sens?

Każdy rodzic wie, jak trudno bywa czasem dogodzić dziecku pod względem jedzenia. Małe niejadki często nie są zainteresowane potrawami dla dorosłych i preferują smaki, które już znają. W tym celu wiele restauracji tworzy specjalne menu dla dzieci, w którym potrawy dostosowane są do gustu i upodobań najmłodszych. Warto również zaznaczyć, że porcje dla dzieci są tańsze i mniejsze, niż dla dorosłych, co sprawia, że dania nie marnują się, a rodzice mogą w całości zjeść dania, które wypatrzyli sobie w karcie.

Najczęściej spotykane potrawy dla dzieci

Frytki z nuggetsami to jedno z ulubionych dań dzieci. Zazwyczaj składa się z kawałków kurczaka w panierce podawanych z frytkami, nie może też oczywiście zabraknąć ketchupu. Dzieci lubią również makaron w różnych postaciach, na przykład spaghetti, lasagne, ravioli czy penne. Najczęściej podawany jest z sosem pomidorowym lub śmietanowym. Popularnymi potrawami dla dzieci są także zupy, między innymi pomidorowa z makaronem lub rosół. 

Dania dla dzieci w restauracjach w Bydgoszczy

Spółdzielnia Gastronomiczna w Bydgoszczy ma pod sobą kilka restauracji, a w każdej z nich spróbować można potraw przygotowanych z myślą o najmłodszych. Restauracja Tango proponuje zestaw z nuggetsami i frytkami, Telimena poza nuggetsami proponuje również zupę pomidorową oraz pierogi z twarogiem polane musem truskawkowym. W restauracji Pod Dębem najmłodsi skosztować mogą specjału dla dzieci z literkami. Dzięki temu pociechy będą mogły zjeść swoje ulubione dania w wielkości dostosowanej do ich potrzeb, bez konieczności marnowania jedzenia.

Potrawy restauracyjne dla dzieci w bydgoskich lokalach