Catering świąteczny w Bydgoszczy

Święta Bożego Narodzenia to czas spotkań z rodziną, dzielenia się radością i obdarowywania. To także wyjątkowy czas, w którym na stole wigilijnym pojawiają się potrawy, które mają szczególne znaczenie właśnie w tym dniu. Wiele restauracji proponuje usługi cateringu z daniami świątecznymi.


Catering z dostawą do domu

W całym tym świątecznym zamieszaniu często okazuje się, że czasu coraz mniej, a pierogów nadal brak. Żyjemy szybko i wśród natłoku obowiązków nie zawsze mamy czas i ochotę na spędzanie świąt w kuchni. Lepiej przeznaczyć go na bycie z bliskimi i odpoczynek.

Dla niektórych problemem może być dość mała kuchnia, w której przyrządzenie wszystkich wigilijnych dań może być dużym wyzwaniem. A co z ich przechowywaniem? Kilka większych półmisków i blat zapełniony.

Są też tacy, którzy nie przepadają za gotowaniem i nie zawsze to potrafią. Jeśli mimo tego, chcesz zorganizować tradycyjne święta, mamy rozwiązanie - catering świąteczny!

Dlaczego warto zdecydować się na catering?

Zaletą cateringu świątecznego jest oszczędność czasu. Przygotowanie dań wigilijnych jest dość czasochłonne, lepienie pierogów, zakwas do barszczu lub przyrządzenie ryb na kilka sposobów to nawet kilka godzin spędzonych w kuchni. Catering to gotowe i świeże dania, które otrzymujesz pod same drzwi.

Usługi cateringu to także możliwość spróbowania nowych smaków. Możesz zamówić kilka rodzajów pierogów z różnym farszem. A to wszystko domowe, tradycyjne jak u mamy! Najlepsze na koniec, a więc… mniej sprzątania! 

 

Co zawiera menu cateringu?

Do wyboru jest szeroki wybór dań wigilijnych oraz obiad na pierwsze i drugie święto. Mogą to być m.in.:

  • zupy - barszcz, grzybowa
  • pierogi ręcznie robione - z kapustą i grzybami, ruskie, z serem, z mięsem, uszka z grzybami,
  • krokiety - z kapustą i grzybami, z pieczarkami i serem,
  • paszteciki - z kapustą i grzybami, mięsem,
  • ryby - pstrąg w galarecie, ryba po grecku, śledź w śmietanie,
  • zakąski - filet na ananasie, galaretki z drobiu, szynka po rusku, schab pieczony ze śliwką,
  • sałatki - śledziowa, jarzynowa,
  • dania mięsne - kotlet de volaille, eskalopek ze szpinakiem, bomba szpinakowa, zraz wieprzowy w sosie, pieczeń z karkówki, rogal schabowy z pieczarkami, rolada drobiowa w sosie, bigos.

Jednak to nie wszystko, co może znaleźć się w cateringu świątecznym. Restauracje w Bydgoszczy oferują szerokie menu, a wszystkie dania pakowane są w specjalne pojemniki.

Zdecydowanie się na catering świąteczny pozwala wybrać odpowiednie potrawy według własnych upodobań. Możesz zamówić wszystkie dania wigilijne lub tylko jedno z dań, które wiesz, że nie zdołasz przygotować. Świetną opcją są pierogi, które przygotowywane są według tradycyjnych metod, jak u babci!

Catering świąteczny w Bydgoszczy